כיצד מתנהלת חברת ראיית חשבון במיקור חוץ מול דירקטוריון

כיצד מתנהלת חברת ראיית חשבון במיקור חוץ מול דירקטוריון

שירותי ראיית חשבון, ניהול חשבונות וחישוב שכר הם קריטיים לכל בית עסק, ומסייעים להבטיח שבסוף כל שנת מס הספרים הפיננסיים מאוזנים, וניתן לבסס תחזיות ותקציבים חדשים לקראת השנה הבאה.

כתוצאה מאי-רצון לתחזק מחלקת פיננסים בין כותלי הארגון, כיום עסקים רבים, קטנים כגדולים, פונים למשרדי ראיית חשבון למטרות קבלת שירותים אידיאליים ומהימנים במיקור חוץ.

נשאלת השאלה כיצד מתנהל רואה החשבון במיקור חוץ מול החברה?

רואה חשבון במיקור חוץ

רואה חשבון במיקור חוץ הוא מומחה פיננסי שנכנס לתוך עובי הקורה של האופרציה, ממפה את מצבה, ומייצר אסטרטגיה חכמה לפי שלבים. מיפוי זה מסייע לעמוד על מצבו הנוכחי של העסק, לבנות תחזיות ותקציבים יציבים לעתיד, ולהתכונן כיאות להתנהלות מול מוסדות מדיניים שונים בסיום כל שנת מס, ובראשיתה של שנת מס חדשה.

כמו כן, רואה חשבון מקפיד להאציל סמכויות לחשבי שכר, מנהלי חשבונות ויועצי מס, כך שכל הפעילות הפיננסית השוטפת של בית העסק תתבצע ביעילות, בחוכמה ובתצורה נקייה, המאפשרת לנוע בקלות משנה לשנה כשכל פסיק ונקודה במקום.
הדבר אף מסייע לרואה החשבון לאתר מצבים בהם ניתן לחסוך כספים לבית העסק, לקבל הנחות או הטבות ממוסדות המדינה, ועל ידי כך להשיב כספים לקופת בית העסק.

היתרון בפעילות במיקור חוץ, הוא שהמומחה הפיננסי לרוב עובד על בית העסק לפי שעה כלומר, התשלום הוא נטו בעבור צורכי החברה, ונתון לשיקולה הבלעדי.

התנהלות רואה חשבון במיקור חוץ מול מנהלת החברה

מרחב הפעילות של רואה החשבון משתנה מבית עסק אחד לאחר: בעוד שחלק מבתי העסק מבקשים שירותי ראיית חשבון צמודים ושקופים 24/7, יתכן ואחרים מעדיפים לנהל את עיקר התקשורת בתום שנת המס, לקראת סידור הספרים. ההמלצה הרווחת היא ליצור קשר עם רואה החשבון לפחות אחת לחודש, בכדי לוודא התנהלות מסודרת, שקופה וחכמה לכל אורך הדרך משני הצדדים.

בעת התנהלות מול עסקים גדולים ומועצות דירקטוריון, רואה החשבון יפעל בצמוד אליו. רואה החשבון יספק את המסקנות האינפורמטיביות והמהימנות ביותר לאחר ביצוע של הערכה פיננסית מקיפה, וייעץ לבית העסק בדבר אופן הפעולה החכם ביותר מבחינה זו. ההחלטה הסופית מתקבלת על ידי המועצה, ומחובתו של רואה החשבון לסייע ולהביא לביצועה, תוך התייחסות לשיקולים פיננסיים לחיוב ולשלילה לאורך הדרך.

בחירה בשירותי ראיית חשבון במיקור חוץ מסייעת לכל חברה לחסוך הרבה זמן וכסף, על ידי ביטול הצורך להקים ולנהל מחלקת ראיית חשבון והנהלת חשבונות פנימית. למשרדינו ניסיון רב בטיפול בעסקים קטנים, בינוניים וגדולים, ויכולת להביא לתמונה מלאה של המצב הפיננסי של החברה ולקדם הטבות מס והחזרים מגוונים, בדגש על חיסכון.

לפרטים ומידע נוסף, צרו קשר.